14 Mart kehaneti tutmayan Cübbeli böyle çark etti

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 16 Şubat günü verdiği vaazda 14 Mart’ı 15 Mart’a bağlayan gece için uyarmış ve “Ne olur ne biter? İstanbul özelinde olmayabilir. Taşrada olabilir. Bir musibet olabilir. Allah afetten, savaştan, beladan, olaylardan bizi korusun” demişti.

Paniğe neden oldu

Cübbeli Ahmet yaptığı bu açıklaması birçok vilayetimizde paniğe neden oldu. Hatta zelzele fırtınasındaki Kayserililer paniğe kapılarak, parklara kurdukları çadırlarda yaşamaya başladı.

Yeni açıklama: Bir şey demedik ki

Kehaneti tutmayınca gözlerin çevrildiği Cübbeli’den yeni bir açıklama geldi. Görüntü yayınlayarak Kayserililere seslenen Cübbeli Ahmet, “14 Mart’tan korkmasalardı pek de izlemezlerdi. Bir korktular ki bütün bir Kayseri’de konutta yatan yok. Ne dedik? Bir şey demedik ki. Kayseri rahat uyu. Fitne yok, bir şey yok. Kayseri’ye selamlar olsun” dedi.

-NE DEMİŞTİ?

Cübbeli Ahmet, geçtiğimiz günlerde yaptığı zelzele açıklamasında, şu tabirlere yer vermişti: “Bir arkadaş derneğe düşünü atmış, dernekten de bana yazılı biçimde rüyayı gönderdiler. Hayal bizi bağlamaz lakin ben hayalde demişim ki ‘14.3 buna dikkat et.’ O da ‘3’üncü ayın 14’üne dikkat et’ diye anlamış. Yazı bende, telefonuma atmışlar. Halbuki ben bunu size diyecektim. Lakin arkadaşın bu rüyayı görmesinden ötürü öne çektim. 3’üncü ay mart oluyor, 14’ü de Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece oluyor. Bunun özelliği Rumi takvime nazaran birinci çarşamba olmasıdır. Biz bunu 1 hafta evvel arkadaşlarla takvime bakıp tespit etmiştik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir