Ceyhun Yılmaz: Jesus’un ilk planı öngörülemez olmak

Futbol gündemini pahalandıran Ceyhun Yılmaz, “Galatasaray’ın yeni transferlerini çok yeterli buluyorum. İsmini bildiğimiz oyuncuların gelmesi heyecan veriyor. Okan Buruk Galatasaray’ın ve Türk futbolunun kahramanlarından biri. Teknik yöneticilik mesleğinde şu ana kadar yeterli şeyler yaptı. Okan hoca bana nazaran erken gelmedi. Fatih Terim’i tanıyan biri olarak başkanlık yapmayacağını düşünüyorum. Fatih Hoca tekrar Galatasaray’a dönerse teknik yöneticilik yapar. Lakin Galatasaray ile yolları yeniden kesişecektir” dedi.

Fenerbahçe’yi kıymetlendiren Yılmaz; “Jorge Jesus üzere bir ismin Türkiye’ye gelmesinden çok mutluyum. Jesus’un birinci planı öngörülemez olmak. 3-4 farklı formatı var. Bence en büyük özelliği bu. Rakip saha içinde Fenerbahçe’nin nasıl oynayacağını çözene kadar Jesus maçı kazanıyor. Çok başarılı bir hoca. Bence şampiyonluğun en büyük adayı olarak Galatasaray’dan sonra Fenerbahçe’yi görüyorum. Jesus kadrosu haftada 2 maç oynamaya alıştırdı. Ligde ve Avrupa’da her an oynamaya hazır yaklaşık 18 futbolcu var. Gruptaki hiçbir oyuncunun ‘şans bulamıyorum’ diye küsmesine müsaade vermiyor” diye konuştu.

Ünlü şovmen Ceyhun Yılmaz, Anadolu grupları ve hakemler hakkında da dikkat çeken açıklamalar yaparak şunları söyledi: “Adana Demirspor’un Harika Lig’e gelmesini çok bekledim. Kent gruplarının gelmesini istiyorum. Renkli taraftarlar görelim. Buraya gelen yabancı oyuncular da farklı kentlerimizi görsünler. Çok hoş bölgelerimiz var. Bizim bu senginliğimizi yüceltmemiz lazım. Yalnızca büyük kadroları değil Anadolu gruplarını da koruyalım. Yalnızca büyük ekipler değil tüm kadrolara sahip çıkarak ligin kıymetini koruyabiliriz. Grupların ve oyuncuların birbirlerine olan saygıyı müdafaası gerekir. Alanda çıldıran futbolcu, teknik yönetici hatta top toplayıcı bile oluyor. Ancak hakemlerin çıldırma bahtı yok. Hakemlerin üzerinde o kadar büyük bir baskı var ki, onlar insan üstü bir tepkisizliğe geçmişler. Yalnızca eti yenecek diye hareket ettirilmeden büyütülen deney canlılarına benzetiyorum. O yüzden her fırsatta hakemleri destekliyorum ve onlardan özür diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir