Feride Hilal Akın: Babamla yedi yaşında tanıştım!

2017 yılında yayınlanan ‘Yeni Gelin’ isimli dizide rol alan Feride Hilal Akın, son olarak 2018’de vizyona giren ve başrollerinde ‘Kafalar’ YouTube kanalının sahibi Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin’in yer aldığı ‘Kafalar Karışık’ isimli sinemada ‘Buse’ karakterini canlandırmıştı.

Burun estetiği ve çene estetiği yaptıran Feride Hilal Akın, saçlarını da kızıla boyattı. Değişimiyle dikkat çeken ünlü isim, birinci sefer mesken ortamında çektiği müzik görüntüleri ile şarkıcılığa adım attı.

BİLİNMEYENLERİNİ ANLATTI

Feride Hilal Akın, Gökhan Çınar’ın BAŞ TV’de sunduğu Z programına konuk oldu. Genç neslin temsilcisi olarak yer aldığı programda samimi açıklamalarıyla dikkat çeken Feride Hilal Akın, bilinmeyenlerini anlattı.

 

“BABAMLA YAŞAMAMIZ ÜÇ YIL SÜRDÜ”

Akın, çocukluğunu ve ailesiyle münasebetini Gökhan Çınar’a şu halde açıkladı:

Kendi çocukluğumu severdim. Biraz yaramaz ve tatlı bir çocuktum. Anneme biraz aksiyon yaşatarak büyümüş olabilirim. Ben babam ile 7 yaşında tanıştım. Birlikte yaşamamız üç yıl kadar sürdü. Babam ile bu yüzden bir baba-kız alakası yaşadığımızı düşünmüyorum.

“ANNEM BİZE BAKMAK İÇİN ÇOK GAYRET GÖSTERDİ”

“Annem melek üzere bir bayandı, ismi de Melek zaten” diyen müzikçi kelamlarını şöyle sürdürdü; “Çocukluk hoş lakin karışık ve biraz acılıydı. Annem sahiden fedakar bir bayandı. Biz üç kardeşiz ve bize bakmak için tek başına çok gayret gösterdi. Anneme baktığımda güçlü bir bayan görüyorum. Kendimi de onunla özdeşleştiriyorum. Onu idol olarak ele alıyorum. Üç çocukla o kadar sağlam durdu ki hayatına tek bir erkek bile almadı. ‘Sen bizim için bu kadar çok çabaladın bir gün seni çok memnun edeceğim’ diyerek müziğe adım attım.”

“CEBİMDEKİ 20 TL İLE DIŞARI ÇIKTIM”

Başarısının en büyük kaynağının annesi olduğunu söyleyen müzikçi, “Yaşım 18 olduğunda cebimdeki 20 TL ile dışarı çıktım. Anneme bir gün başarıp bu meskene geri döneceğim dedim. Kimse beni kullanmadan bunu başarabilmeyi göstermek istedim ona. Allah sesimi duydu ve şu an buradayım” dedi.?

“ERKEK İŞİ DİYE BİR ŞEY YOK”

Akın, programın sonlarına gelindiğinde ise bayan olmanın yaşattığı zorluklar karşısında şunları lisana getirdi:

Bu mesleğe başladığımdan beri bayan olmanın pürüzleriyle karşı karşıya oldum. Bu birinci başta ailemde başladı. Tahminen bir erkek olsam çok daha kolay olabilirdi kimi şeyler. Artık bizi gözlerinde bir tık daha büyütmeleri gerekiyor. Bayanlar her şeyi yapabilir. Bayanları bastırılmış varlıklar olarak görüyorum. Bence çok daha güçlü ve çok daha donanımlıyız. Bayan olmak özel bir şey, bayanların tabiatında üretmek var. Bayanların her şeyi yapabileceğini göstereceğimize inanıyorum. Erkek işi diye bir şey yok bence.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir