Galatasaray transferde bombayı patlatıyor! İki yıldız ile anlaşma sağlandı

Yaz transfer periyodunun flaş ekibi Galatasaray , devre ortası için de ataklarını hazırlamış durumda. Sarı-Kırmızılılar, öncelikle kanatlara destek yapmak istiyor.

Yerli oyuncu ihtiyacı

Galatasaray, yaz transfer periyodunda takımına kattığı isimlerin tamamını kullanmakta mevcut yabancı kuralının tesiriyle zahmetler yaşıyor. Yerli rotasyonundan da şu ana kadar istediği katkıyı alamayan Sarı-Kırmızılılar, ekipteki yerli oyuncu havuzunu genişletmek istiyor.

Kerem & Yunus beklentileri karşılayamadı

Galatasaray’da hamle sınırının iki kanadında yerli isimler tercih edilerek döneme başlanmıştı. Lakin şu ana kadar Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün’den istenen randıman sağlanmış değil.

Kerem Aktürkoğlu, bu sezon ligde 11 maça çıkarken 2 gol kaydetti. Yunus Akgün ise 9’una birinci 11’de başladığı 10 lig maçına 1 asistle skora katkı sağlayabildi.

Halil Akbunar imzaya hazır

Cim Bom’un gündemindeki kanat oyuncularından biri Halil Akbunar… Taraflar ortasında mutabakatın tamamlandığı belirtiliyor.

Kanat transferinde büyük bombasını patlatmaya hazırlanan Galatasaray’ın gündemindeki ikinci isim ise Halil Akbunar. Sarı-Kırmızılı idare, Westerlo forması giyen 28 yaşındaki futbolcuyla bir müddet evvel prensip mutabakatına varmıştı. Tarafların bu sefer kontrat ayrıntılarını da masaya yatırdığı ve transfer için artık gün saydıkları öğrenildi.

Belçika grubuyla mukavelesi dönem sonunda bitecek olan Halil’in, bonservis bedeli olmaksızın orta transferde Cim Bom’a imza atmaya hazırlandığı belirtiliyor. Bu transferin gerçekleşmesindeki en büyük etkenlerden biri de, Halil Akbunar’ın Belçika’da bir türlü oturum müsaadesi alamamış olması.

Cengiz, Aslan oluyor!

Kadrosunu iki kanat oyuncusuyla birlikte güçlendirmeye karar veren Sarı-Kırmızılılar, bir müddettir transfer gündeminde yer alan Cengiz Ünder’le büyük ölçüde anlaştı. Marsilya’da istediği süreyi alamayan 25 yaşındaki kanat oyuncusu, satın alma opsiyonuyla kiralanacak.

Galatasaray’dan flaş transfer atağı… Sarı- Kırmızılılar, Cengiz Ünder’i takımına katma yolunda büyük aralık kat etti. Devre ortasında takımını iki kanat oyuncusuyla birden güçlendirmeye karar veren Cim Bom’da, bir müddettir transfer gündeminde yer alan Cengiz Ünder için teşebbüsler sıklaştırıldı. Hocası Tudor’la bir türlü yıldızı barışmayan ve Marsilya’da istediği süreyi alamayan 25 yaşındaki futbolcu, sonunda Galatasaray’ın teklifine “Evet” karşılığını verdi. Sarı- Kırmızılılar, Ulusal yıldızı dönem sonuna kadar satın alma opsiyonuyla birlikte kiralamaya hazırlanıyor. Marsilya cephesi de oyuncuyu göndermeye sıcak bakıyor.

Erden Timur ilgileniyor

Bu dönem bir türlü birinci 11’e kendisini kabul ettiremeyen Cengiz, ligde 12 maça çıkmasına karşın yalnızca 474 dakika baht bulabildi ve 1 asiste imza attı. Şampiyonlar Ligi’nde de 6 maçta yalnızca 167 dakika oyunda kalan Cengiz, artık son dakikaların atak oyuncusu olmak yerine, tertipli forma giyebileceği bir yerde rekabete girmek istiyor. Genç yıldız, Galatasaray’da bu isteğini gerçekleştireceği inancına sahip. Yaz transfer devrine damgasını vuran Erden Timur, bu transferle de şahsen ilgileniyor. Önümüzdeki haftalarda kiralama operasyonunun daha somut bir tabana oturacağı varsayım ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir