Kilo almamak için çocuğunu bile kendisinin doğurmadığını ileri sürmüşlerdi: Herkes karnındaki ‘pencereye’ baktı

SİYAH ELBİSE DEYİP GEÇMEYİN
Bazıları için de 50 yaşından sonra, Hollywood üzere cinsiyet ayrımcılığının üst seviyede olduğu bir dalda çok da güzel direndiğini ve mesleğini koruduğunu anlatır. 

Bütün bunlar söylenir hatta üzerinde tartışılır. Fakat Nicole Kidman ile ilgili değişmeyen bir gerçek var. O da Hollywood’un en uzun uzunluklu bayan yıldızlarından biri olduğu ve 60 yaşına girmesine dört yıl kala o denli ya da bu türlü manzarasını çok başarılı bir biçimde koruduğu.

Her ne kadar bir periyot yüzüne yaptırdığı botoks nedeniyle artık mimiklerini kullanamaz ve gülümseyemez hale gelmiş olsa da 1.80 santimlik uzunluğunun avantajıyla fizikî görünümünü pek hoş muhafazayı başarıyor ünlü oyuncu. Aslında bunun son örneklerinden birini de evvelki gün katıldığı bir galada gözler önüne serdi.

Aynı vakitte ortak yapımcılığını da üstlendiği Special Ops: Lioness isimli sinemanın Londra Tate Britain’daki gösterimine konuk oldu Nicole Kidman. Hoş oyuncu, o gece için de siyah bir elbise tercih etti.

Böyle “siyah elbise” deyince kulağa çok sıradan geliyor tahminen lakin Kidman’ın elbisesi o denli düz siyah bir elbise değildi. Birtakım detaylarıyla çok dikkat çekiyordu.

ASIL DİKKAT ÇEKEN AYRINTI
Kidman’ın elbisesinin argümanlı bir göğüs kısmı vardı öncelikle. Uzunluğundan bağlamalı elbisenin içine sutyen giymeden kullandı ünlü oyuncu. Ancak tekrar de asıl dikkat çeken detay bu değildi.

Asıl konuşulan özelliği, elbisenin karın kısmının, Kidman’ın kaslarını açıkta bırakmasıydı. Hoş oyuncu görünümünü de şeffaf ve siyah uzun eldivenlerle tamamladı. Elbisenin altına ise yeniden siyah renkte, uzunluğunu daha da uzatan ayakkabılar giydi.

Saçını dağınık topuz biçiminde toplayan Kidman’ın siyah elbisesi lakin bilhassa de karın kasları, gecenin akıllarda en çok kalan detayı oldu. Toplumsal medya platformlarında 56 yaşındaki oyuncunun bu yaşta nasıl olup da karın kaslarının sıkılığını koruduğu konuşuldu. Olağan elbisesi hakkında da bol bol yorum yapıldı.

Hemen söyleyelim, Kidman’ın elbiseyi hoş taşıdığını belirten bilhassa de karın kaslarına övgüler yağdıran birçok yorum vardı.

YORUMCULAR İKİYE BÖLÜNDÜ
Fakat bunun yanı sıra böylesine olgun bir yaşta neden bu kadar açık giyinme gereği duyduğunu merak edenler de oldu.

Bunlardan biri Kidman’ın giydiği elbisenin 30 yaşındakiler için uygun olduğunu belirtip “Ama 50 ya da 60 yaşa uygun değil” yorumunu yaptı. Bir diğeri “Nicole bu elbiseyle cazip olduğunu mu sanıyor?” diyerek görüşünü bildirdi.

Bir kullanıcı da “Nicole hakikaten uygun bir oyuncusun. Lakin stilistini kovman gerek” diye seslendi.

Kidman’ın aslında uzun uzunluğuna uygun giyinmediğini savunanlar da çıktı. Bunlardan biri görüşünü şöyle söz etti: “Çok tuhaf görünüyor. Neden hiçbir vakit uzunluğuna uygun bir şeyler giymiyor?” diye sordu.

Bazıları da elbisenin karın kısmı kapalı olsaydı daha şık bir görünüm sergileyeceğini savundu.

Bu ortada Kidman’ın biraz yapısı sayesinde biraz da gayret harcayarak koruğu zayıflığı da masaya yatırıldı. Birçok kişi Kidman’ın daha sağlıklı beslenip bu kadar zayıf olmaması gerektiğini hatırlatıp “Çünkü bu kadar zayıflık insanı olduğundan yaşlı gösteriyor” diye görüşünü tabir etti.

Nicole Kidman, birinci evliliğini 1990 ile 2001 ortasında Tom Cruise ile yaptı. Bu periyotta çiftin biyolojik çocukları olmadı. Bunun yerine Connor ve Isabella isminde iki bebeği evlat edindiler.

Fakat Kidman ile Cruise boşanınca, hoş oyuncunun bu iki çocukla alakasını kestiği ileri sürüldü. Kidman bu yüzden çok tenkit aldı.

HAMİLEYKEN NEREDEYSE HİÇ KİLO ALMAMASI TARTIŞMA KONUSU OLDU
Kidman 2006 yılında Keith Urban ile evlendi. Çiftin birinci bebeği 2008 yılında dünyaya geldi. Kidman büyük kızı Sunday Rose’a hamileliği sırasında neredeyse hiç kilo almamasıyla dikkat çekti.

Hatta bu 9 ay boyunca katı bir beslenme programı uygulayıp zayıf kalmayı başardığı fakat bunun bebeğine ziyan verebileceği tartışıldı.

Kidman ile Urban 2011 yılında da ikinci kızları Faith Margaret’in doğumunu duyurdu. Doğrusu bu durum biraz şaşırttı.

‘KİLO ALMAMAK İÇİN GEBE KALMIYOR’ DENİLDİ
Çünkü Kidman hiç gebe olarak görüntülenmemişti. Bir müddet sonra bebeğin taşıyıcı anne aracılığıyla dünyaya geldiği açıklandı. İşin ilginci… Kidman ile Urban bu ikinci bebeğin doğumunu, o dünyaya gelinceye kadar yalnızca hayranlarından değil ailelerinden bile saklı tuttu.

Bu süreçte de Kidman tekrar tenkit yağmuruna tutuldu. Fazla kilo alıp fizikî imajını bozmamak için bebeğini bile dünyaya getirmediği argümanıyla eleştirildi.

DÜŞÜK YAPTIĞINI YILLAR SONRA AÇIKLADI
Her ne kadar hakkında bu türlü tenkitler olsa da Nicole Kidman, yıllar evvel verdiği bir röpoçtajda Tom Cruise ile evliyken bebek sahibi olmak istediklerini lakin bunu hiç başaramadıklarını söyledi.

Çok istemelerine karşın işlerin yolunda gitmediğini ve düşük yapığını açıkladı. Bu büyük bir travmaydı söylediğine nazaran.

Yine basına yansıyan argümanlara nazaran Cruise ile evliliği sırasında iki bebek evlat edindikten birkaç yıl sonra Kidman tekrar gebe kaldı ve yeniden düşük yaptı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir