Konya Seydişehir’e GES temeli

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin arsa tahsisiyle Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak Güneş Güç Sistemi’nin (GES) temel atma programına katıldı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, GES projesinin 26 bin metrekarelik bir alandan oluştuğunu belirterek, “Büyükşehir Belediye Liderimize ben teşekkür ediyorum. Yerin tahsisini belediyemize yaptı. Tesisin maliyeti 30 milyonu geçiyor. İlçemize hayırlar getirmesini diliyorum” sözlerini kullandı.

Seydişehir Kaymakamı Cevdet Bakkal, “Belediyenin öz kaynaklarının geliştirilmesi açısından, maliyetlerin azaltılması açısından kıymetli bir proje. İnşallah bu bir milat olur ve bundan sonraki süreçte de bu üzere yatırımlar devam eder. Zira gelecek bu yatırımlarda. Büyükşehir Belediye Liderimize ve ilçe belediye liderimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, hoş bir işin temel atma merasimini gerçekleştirdiklerini tabir ederek, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a 10 yıl boyunca ilçeye yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

Belediyelerin bir taraftan gelirlerini artırma tarafında çalışmalar yürütürken bir taraftan da yeşil güce dönüşüm konusunda kıymetli faaliyetler yaptıklarını kaydeden Lider Altay, “Bugün Seydişehir’imizin 1 megavatlık GES’i bu manada çok değerli. Hem belediyemize daima bir akar oluşturacak ancak ondan daha kıymetlisi iklim değişikliğinin tesirlerinin konuşulduğu bu devirde belediyemizin elektriğini pak güçten üretiyor olması bundan sonraki işleri için çok güzel bir başlangıç olacak. İyi olmasını diliyorum” sözlerine yer verdi.

“SEYDİŞEHİR’E 1 MİLYAR 400 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK”

Seydişehir için bugüne kadar yeni bedelle 1 milyar 400 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini de anımsatan Lider Altay, “Altyapıdan üst yapıya, Bilgehanesinden KOMEK binasına kadar toplumsal hayata dair kıymetli işler yapıldı. Biz ne kadar hizmet edersek edelim şunun farkındayız; vatandaşımızın bize verdiği takviyenin karşılığını ödeyemeyiz. Konyalılar her vakit bize çok yüksek dayanak veriyor. İnşallah bu periyotta de gereğini yapacaklarına inancım tam. Ayrıyeten bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımızı 17 Mart saat 14.30’da Kılıçarslan Meydanı’nda kentimizde ağırlayacağız. Seydişehir’deki vatandaşlarımızı da Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere Konya’ya bekliyoruz. Konya vefanın kentidir. Konya, kendisine ilgi gösterene iltifat eder. Sayın Cumhurbaşkanımız Konya’ya ilgisini, sevgisini her fırsatta söyledi. Konyalılar da kendisini büyük bir coşkuyla gönüllerine bastı. İnşallah yeniden tıpkı coşkuyla süreci tamamlamayı istek ediyoruz” kelamlarını kullandı.

Konuşmaların akabinde Konya Büyükşehir Belediyesi’nin arsa tahsisini yaptığı, Seydişehir Belediyesi’nin de imalini üstlendiği Seydişehir GES’in temeli dualarla atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir