Sakarya’da Filistin için anlamlı hareket

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde farklı kollarda, yeni heyecanların yaşandığı ve bugüne kadar binlerce kişinin eğitim gördüğü Toplumsal Gelişim Merkezi (SGM) kursları aralıksız devam ediyor.

HER ALANDA EĞİTİM-ETKİNLİK

SGM çatısı altında sanattan, müziğe, gastronomiden, edebiyata kadar onlarca alanda farklı dersler ve sohbetler gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir’in eğitimcileri bazen bir sanatın imali konusunda uygulamalı eğitim verirken, bazen bir mutfakta yemek dersleri sunuluyor ve bazen ise sanatsal etkinlikler yapılıyor.

MİYUKİ TEKNİĞİ

Son çalışma ise öğrencilerin ailelerinin epeyce ilgisini çekti. Eğitmenler Manisiz Hobi Kursları’nda özel çocukların ailelerine “miyuki” tekniği ile bileklik üretimi üzerine ders vermeye başladı.

Hem engelli öğrencilerin toplumdaki yerini güçlendirmeyi hedefleyen Büyükşehir, onlarla birlikte ailelerinin de toplumsal hayatın merkezinde tutuyor ve yeni yetiler katıyor.

FİLİSTİN İÇİN

Anneler, öğrendikleri teknikle hazırlanan bileklikleri Filistin’de, Gazze’de zulüm altında olan mazlumlara yardım için satıyor ve parasını teslim ediyor. Bu manalı hareket övgülerle karşılanırken aileler, bunun üzere manalı hayırlara vesile olduğu için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir