Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer Türkiye’ye iade ediliyor

Hakim Valbon Çekrezi idaresindeki duruşmaya katılmayan Özer, avukatı tarafından temsil edildi. Hakim Çekrezi, savunma tarafının avukatının, Çekrezi’nin dava sürecinden uzaklaştırılmasını talep etmesi nedeniyle duruşmayı 30 Aralık’a ertelenmişti.

Faruk Fatih Özer’in iade kararını Dıraç Temyiz Mahkemesi de uygun buldu. İlerleyen günlerde Faruk Fatih Özer, Türkiye’ye getirilecek.

ÖZER, KARARI TEMYİZE GÖTÜRMÜŞTÜ

Elbasan Asliye Mahkemesi, 17 Kasım’daki duruşmada, Elbasan Savcılığının “Özer’in Türkiye’ye iade edilmesine müsaade verilmesi” istikametindeki talebinin kabul edildiğini bildirmişti. Özer ise 7 Aralık’ta bu kararı temyize götürmüştü. Bu karara ait Dıraç Temyiz Mahkemesindeki duruşma, 16 ve 20 Aralık’ta görülmüştü.

ARNAVUTLUK’TA YAKALANMIŞTI

Kırmızı bültenle aranan Özer, 30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta yakalanmıştı. Elbasan Asliye Mahkemesinin, 2 Eylül’de Özer’in tutukluluğunun devamına yönelik verdiği karar da 14 Eylül’de Özer’in avukatlarınca temyize götürülmüştü. Dıraç Temyiz Mahkemesi de 20 Eylül’de Özer’in tutukluluğuna yönelik kararı onamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Arnavutluk’taki mahkeme sürecinin akabinde Özer’in Türkiye’ye iade edileceğini açıklamıştı.

AYRINTILAR GELİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir