Yeşim Meltem Şişli hakkında mütalaa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı olduğu periyotta İSMEK’te yönetici olan birtakım başörtülü bayanlara hakaret ettiği sav edilen Yeşim Meltem Şişli hakkında, “hakaret” cürmünden 3 yıldan 9 yıla kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, müşteki İlknur Özdemir ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada temele ait mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, Yeşim Meltem Şişli’nin toplantıda kullandığı sözlerle müştekilerin inançları gereği giymiş olduğu kıyafetleri gaye aldığını belirtti.

12 YIL 6 AYA KADAR MAHPUS İSTEMİ

Toplantının akabinde müştekilerin yanına danışman gönderildiğini ve müştekilerin 2020 yılında da işten çıkarıldığı anlatılan mütalaada, sanığın misyonunu berbata kullandığı da belirtildi. Mütalaada Şişli’nin, “inanç, fikir ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” ve “görevi berbata kullanmak” cürümlerinden 3 yıldan 12 yıl 6 aya kadar cezalandırılması talep edildi. Verilen mütalaanın gerisinde sanık ve avukatlarına savunma için mühlet veren mahkeme duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir