Zonguldak’ta lisede yaşanan skandalda yeni gelişme: Yanlış anlaşılma sonucu saldırıya uğramış

Ereğli Sanayi Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 28 Aralık günü yayılan imajlarda 11’inci sınıf öğrencisi N.G. sınıf arkadaşları tarafından akran zorbalığına maruz kaldı. N.G. ve ailesi şikayetçi olurken olaya karışan 10 öğrenciye okuldan uzaklaştırma cezası verildi, 4 öğrenci ise gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 4 öğrenci savcılık sözünün akabinde hür bırakıldı. Dün akşam saatlerinde ise N.G.’nin darbedildiği manzaraları çektiği argüman edilen liseli B.G. sokakta akına uğradı.

Polis, darp imgelerinin toplumsal medyada paylaşılmasının akabinde olayla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan incelemenin akabinde sokakta darbedilen gencin görüntüleri çeken değil, imajlar ortaya çıkınca okul yönetimine durumu bildiren öğrenci B.G. olduğu belirtildi. Saldırıyla ilgili 3 genç Çocuk Şube Ofis Amirliği takımlarınca gözaltına alındı. Ayrıyeten polis grupları gün boyunca lise etrafında diğer darp olaylarının olmaması için güvenlik tedbiri aldı. B.G. ve annesi Ayfer G. ise saldırganlardan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan 3 genç söz süreçlerinin akabinde hür bırakıldı.

“İFTİRA ATILMIŞ ÜZERİME”

Çocuk Şube Ofis Amirliği’nde tabir veren B.G., yaptığı açıklamada imgeyi çekenin kendisi olmamasına karşın darbedildiğini belirterek, “Arkamdan hiç tanımadığım şahıslar gelip saldırdı. Bir tanesi yüzüme muşta ile vurdu. Gözüme ve gözümün altına vurdu. Birisi de gerimden başıma vurdu. Bana saldırmalarının sebebinin okulda çekilen görüntüyü benim çektiğimi düşünmüşler. O denli bir iftira atılmış üzerime. Fakat ben yalnızca okul müdür yardımcısına imajları gösterdim. Ona haber verdim” dedi.

Ayfer G. ise yaşananlara reaksiyon göstererek, “Bugün benim evladıma bunu yapan yarın diğerinin evladına ne yapmaz? Ben er ya da geç adaletin yerini bulacağını umuyorum. Herkes cezasını çeksin. Benim çocuğumun cürmü varsa o da cezasını çeksin. Ben herkesin cezalandırılmasını istiyorum. Bu işin sonuna kadar da peşindeyim” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir